Historie od roku 1999

Na prvních šest let historie TTC Praha navazuje ještě novodobější historie. Až do roku 2009 plynulo dění v TTC Praha stejným způsobem. Hlavní náplní byla Liga TTC Praha, která měla střídavě více a střídavě méně hráčů, takže počet lig kolísal mezi jednou a třemi. Liga byla pravidelně doplňována poháry TTC Praha - Vánočním, Velikonočním, Podzimním a Mistrovstvím TTC Praha, které probíhaly ve dvouhrách i čtyřhrách.

Přelomovým rokem byl rok 2009, kdy jsme se přestěhovali do vlastní herny Centrum zábavy v Karlíně u metra Křižíkova. Hlavním důvodem bylo to, že koncem roku 2008 se v Michli zhoršily světelné podmínky, kvalitní zářivkové osvětlení 900 W bylo nahrazeno nekvalitním (slabým) zářivkovým osvětlením. Rovněž pro nás bylo v Michli problémem, že při velkém odběru stolů pro naši skupinu dvou desítek hráčů, nám vznikly prostoje na stolech, díky čemuž čistá hodina hraní vyšla našeho člena dráž, než kdyby si přišel zahrát ve dvou samostatně.

V nové herně Centrum zábavy jsme měli sice hodinu hry pro veřejnost dražší, ale oddíl měl takovou hodinovou cenu, která vycházela mírně nižší, než byla pro nás reálná cena v Michli při započtení prostojů, na které se museli naši hráči v Michli složit.

Vlastní herna znamenala pro TTC Praha i vlastní mládež. Její tréninky byly rozeběhnuty hned po otevření od nového pololetí, tedy od února 2009. Tréninky byly v pondělí a ve středu. Tréninky mládeže pokračovaly i v následném školním roce 2009 - 2010 a žáků přibývalo.

Mimo tréninků mládeže a rekreačního oddílu jsme pořádali i tréninky pro veřejnost, které vedl ve školním roce Martin Rejent (bývalý člen rekreačního oddílu) a o prázdninách ve formě dvoufázových kempů Václav Hrabě a později Vojtěch Košák.

Během školního roku 2009 - 2010 se mi podařilo dostat prvního z trénovaných žáků nad svoji úroveň. Byl jím Petr Chlumský, který jel o prázdninách se mnou a s mým tátou na kemp do Sadské. Tak se opět výrazně zlepšil. To bylo impulsem k tomu, že jsme s erozhodli založit i registrovaný oddíl a začít hrát pražské soutěže. Výběr mezi Pražským registrovaným stolním tenisem a a Pražským rekreačním stolním tenisem byl rychlý. V tom rekreačním by Petr Chlumský nemohl hrát, protože mu ještě nebylo 18 let. A tak jsme se registrovali u Pražského svazu stolního tenisu a do sezóny 2010 - 2011 jsme postavili dva týmy do nejnižší 6. třídy.

V sezóně 2010 - 2011 jsme se zapojili o do soutěží mládeže a měli jsme jeden tým starších žáků v druhé třídě a jeden tým dorostu také v druhé třídě.

V první sezóně se našemu Áčku nepodařilo postoupit, protože jsme měli ve skupině tři velkokluby, které proti nám posilovaly hráči, kteří hráli o dvě třídy vyšší soutěže. V úvodním utkání jsme doma prohráli poměrně těsně se Suchdolem (nováčkovská daň) a na odvetu už na nás výrazně posílili. Doma jsme porazili Michli, která mimo porážky s námi za celou sezónu už prohrála pouze se Spartou za situace, kdy již měla jasný postup. Na odvetu proti nám Michle také výrazně posílila. Porazili jsme i Spartu, která na nás také na odvetu posílila, ale pouze hráči o jednu třídu vyšší a tak nás neporazila, ale uhrála s námi remízu.

Do druhé sezóny 2011 - 2012 jsme se rozhodli pro A tým koupit 5. třídu, což se ukázalo jako správný krok, protože Áčko z této kouopené 5. třídy postoupilo přes baráž do 4. třídy. Tu jsme vyměnili za 3. třídu, v které jsme v sezóně 2012 - 2013 skončili na pěkném 3. místě.

V druhé sezóně jsme se rozrostli. K Áčku v 5. třídě přibyly ještě čtyři týmy v 6. třídě a jeden tým žen. 6. třída měla tři skupiny, takže z ní postoupit bylo velmi obtížné, protože šanci měl pouze vítěz. Na postup hrálo naše Céčko, jenže mělo ve skupině tým Revatti, který se nepodařilo porazit nikomu.

V sezóně 2011 - 2012 jsme měli soutěžích mládeže opět jeden tým starších žáků, ale v třetí třídě, protože Petr Chlumský přestoupil do Sparty, kde hrál za mládež a dál hostoval v našem Áčku v soutěži dospělých, a jeden tým dorostu v druhé třídě. Naši starší žáci 3. třídu vyhráli.

V sezóně 2012 - 2013 jsme se rozrostli o další tým mužů. Koupili jsme 5. třídu pro B tým, protože ze tří skupin v 6. třídě se postoupit dalo velmi těžko. Proto také bylo vyhlášeno, že v následující sezóně se už otevře 7. třída a v 6. třídě budou pouze dvě skupiny. A tým skončil v 3. třídě na 3. místě, B tým v 5. třídě na 6. místě, C tým skončil na 3. místě v 6. třídě C (opět utekl postup poměrně těsně), D tým byl šestý v 6. třídě B a týmy E a F skončily na 7. a 8. místě v 6. třídě A. Naši starší žáci se umístili na 3. místě v 2. třídě. Postavili jsme ještě B tým z nováčků, který s ezatím neprossadil. Tým dorostu jsme do této sezóny nestavěli. Ženy získaly dvě posily - Helenu Sukovou a Kláru Antošovou a nakonec skončily na 11. místě v 1. třídě žen.

Do sezóny 2013 - 2014 stavíme další dva týmy navíc. Pro C tým se podařilo koupit ještě jednu 5. třídu, takže A tým hraje na postup z 3. do 2. třídy, B tým hraje na postup z 5. do 4. třídy. Úkolem C týmu je se udržet v 5. třídě. D tým s epokusí vybojovat postup z 6. třídy do 5. třídy. Týmy E a F hrají 6. třídu a mají za úkol se v ní minimálně udržet. Dva nové G a H týmy jsme postavili do 7. třídy. Ženy hrají opět 1. třídu žen.

V oddílu mládeže nám přibyli mladší žáci, takže se v sezóně 2013 - 2014 zapojíme i do této kategorie. Vypadá to na jeden až dva týmy. Oslabení jsou starší žáci, takže zde se pokusíme, aby se Atým udržel v 2. třídě a plánujeme postavit do 3. třídy opět B tým. Vypadá to, že po roční odmlce opět budeme hrát dorost, ale zapojíme se až v zimě, protože zde budeme stavět samé žáky.

Tato stránka byla vytvořena 12. 9. 2013 Mílou Fučkem
Čtvrtek 13.06.2024

Nastavit tuto stránku jako domovskou


Děkujeme za finanční podporu Městské části Praha 8.


Naši mládež podporuje Magistrát hl. m. Prahy


Petr Barcal - realitní makléř
Copyright
TTC Praha

Vytvořil
MF SOFT